U Blaškov

Virtuálna prehliadka

Prezrite si naše priestory a okolie terasy prostredníctvom interaktívnej 360° prehliadky.

O nás

Terasa u Blaškov je rodinný podnik s 20 ročnou tradíciou, ktorý sa postupne buduje a rozrastá.

Z pôvodného bufetu je dnes už turistami ale aj domácimi vyhľadávaná letná reštaurácia, ktorá ponúka tradičné jedlá z domácich surovín a dbá, aby chute jedál boli zachované podľa receptov našich starých materí. V našej ponuke môžete nájsť polievky, guláše, rôzne perkelty, klasické a obľúbené pirohy a párance a iné výborné jedlá, ktoré pre Vás s láskou pripravuje náš tím.

Naše špeciality

Veľkou raritou a gurmánskou pochúťkou, ktorá sa v posledných rokoch stala čoraz viac vyhľadávanou je pečené prasa, ktoré pripravuje domáci gazda podľa svojho tajného receptu vonku na drevenom uhlí. Príprava prasiatka trvá 8 až 12 hodín v závislosti od jeho veľkosti. Je to naša špecialita, ktorá sa Vám bude rozplývať na jazyku a budete na ňu spomínať po celý rok. Menšie prasiatka pečieme aj v peci na dreve, kde pripravujeme aj chutné podymníky a slovenskú pizzu.

Postupne sme vybudovali pre Vás aj novú kaviareň spolu s reštauráciou ktorá má kapacitu 50 osôb.
Celoročne bude vhodná aj na rodinné či firemné podujatia. Pečené prasiatko Vám môžeme pripraviť u nás, alebo Vám zabezpečíme odvoz na Vaše rodinné podujatie.

Letné programy

Okrem kvalitnej kuchyne ponúkame zábavné programy na celé leto, kde každý štvrtok hrá živá hudba, každú sobotu po pečenom prasiatku hrajú rôzne kapely a vždy je postarané o zábavu. Tradíciou sa už rokmi stalo, že u nás môžete vidieť a počuť domácu country kapelu Hurikán, našich priateľov zo skupiny PaciPacifik, ľudovú kapelu Maťa Kováča z Hrochoti, Melicherčíkovcov a aj rôzne iné skupiny, ktoré pozývame pre našich zákazníkov na spestrenie večera.
Spoluorganizujeme podujatia s OOCR Región Banská Štiavnica, Mestom Banská Štiavnica, s OZ Sitnianski rytieri a Združením turizmu v Banskej Štiavnici. Podujatia sa konajú v blízkosti jazera, čo vytvára neopakovateľnú atmosféru. Pravidelne v mesiaci jún spoluorganizujeme Budenie sitnianskych rytierov, v júli podporíme Sitno Blues, v auguste Sitniansku paškrtu ( varenie kotlíkových špecialít), v decembri budeme spolu s obcou Baďan organizovať Tradičnú zabíjačku po klastavsky a na Silvestra potešíme všetkých turistov, ktorí vystúpia na vrchol Sitna guľášikom a ľudovou muzičkou.